Jdi na obsah Jdi na menu
 


V týmu se protočilo příliš mnoho hráčů, hledá příčiny sestupu Jakub Žák

27. 7. 2007
V týmu se protočilo příliš mnoho hráčů, hledá příčiny sestupu Jakub Žák
V období letní pauzy jsem si na slovíčko pozvali nejlepšího střelce legionářů, Jakuba Žáka.

Začneme klasicky. Jak si se dostal k malé kopané?
Dozvěděl jsem se to díky tobě. Řekl si mi, že znáš nějakého borce co dělá do malé kopané. Začali jsme se o tom bavit konkrétněji a nakonec zašli za Filipem Judou.

Do BSMK jste šli s cílem hrát druhou nebo třetí ligu. Nakonec jste však byli nasazeni rovnou do Superligy. Byl to velký šok?

Docela jo. Na druhou stranu jsem si říkal, že to pro nás bude opravdová výzva porvat se s těmi nejlepšími.

Jenže porvat jste se nedokázali, sestoupili jste….
Bohužel. Cítili jsme to jako obrovské zklamání, propadák. Ale nemusíte se bát. Příští rok postoupíme zpět a ukážeme naši sílu.
 
Nejsou to příliš silná slova? Šušká se, že i v druhé lize budete bojovat o záchranu.

To doufám ne! Chtěli bychom hned postoupit zpět. A opravdu netuším, kde jsi to slyšel.

Říkáš, že sestup byl pro Vás velkým propadákem. Ale podle výsledků se rýsoval již od začátku jara. Vždyť jste nedokázali bodovat ve více zápasech za sebou.
Tady vidím hned několik důvodů. Jednak to bylo špatnou docházkou. Svou roli sehrála i psychika, mužstvo bylo moc labilní. A potom především velkou rotací hráčů v kádru. Kvůli tomu jsme se nemohli sehrát a pak to skřípalo. Momentálně pracujeme na odstranění těchto nedostatků a snad budou vidět i výsledky.

Pojďme konkrétně k tobě. Stal si se kanonýrem mužstva, takže si vlastně splnil to, co se od tebe očekávalo. A sice střílení branek. Jsi alespoň z tohoto pohledu spokojen?
Ty se mě ptáš jestli jsem spokojen, když jsme sestoupili. Jasně, že spokojen nejsem. Mnohem radši bych byl, kdyby se Superliga zachránila a branky střílel někdo jiný. Branek jsem dal sice hodně, ale také jsem jich hodně nedal. Možná, že právě ty mohly náš tým zachránit. Na druhou stranu ale v týmu nejsem sám. Takže v nejhorším by mě měli podržet spoluhráči. No zkrátka nejsem spokojen. Na příští sezonu si však už leštím boty a snad pomůžu vykopat Superligu zpátky.
 
Co bys chtěl týmu popřát do příští sezony?

Jednoznačně postup zpět do nejvyšší soutěže. A taky, aby se spoluhráčům povedl každý zápas, do kterého nastoupí.
 
Díky za rozhovor a mnoho úspěchů v příští sezoně.
Děkuju

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář