Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ohlédnutí za sezonou 2006/2007, část první

30. 6. 2007
Jaká byla pro Legii superligová sezona 2006/2007? Co týmu přinesla a co mu naopak vzala? V následujícím hodnocení sezony, se budeme snažit rozebrat příčiny této nepovedené sezony.

Právě nám skončila výjmečná a pro Legii premiérová sezona v Superlize, nejvyšší soutěži malé kopané v Brně. Na řadu tak příchází určitá rekapitulace toho, co se v kabině Legie během celého roku událo. A věřte, že toho nebylo málo.
Tým byl již od počátku stavěn pro 2.-3. ligu a tomu odpovídala i soupiska týmu. V jeho středu se totiž nacházeli hráči, kteří závodně fotbal nikdy předtím nehráli. Jenže již na konci července přišel šok, Legia byla nasazena přímo do Superligy. Jak se později ukázalo, byl to pro legionáře neřešitelný problém.

Již od začátku soutěže bylo zřejmé, že kádr není připraven konkurovat svým soupeřům. Tým také citelně zasáhlo těžké zranění Kroupy, těsně před úvodním zápasem sezony. Navíc se týmem jako vichřice přehnala série onemocnění mononukleózou. První kola se tak nesla ve znamení porážek. Výjimkou, která potvrzovala pravidlo, bylo jen vítězství nad Hearts Of König ve 3. kole. Velkým problémem se ukázala být nervozita hráčů. "To byl náš velký problém, například dvojčata Holáskovi. Věděli jsme, že nejsou tak technicky zdatní, ale jejich nasazení mělo tyto nedostatky nahradit. Oba však byli před každým utkáním neuvěřitelně nervózní a to jejich výkony rapidně sráželo dolů", říká prezident klubu Michal Černák. Porážek na kontě Legie tak přibývalo a vedení muselo začít tuhle situaci řešit. Zanedlouho do týmu přišly nové posily. Defenzivní pilíř Legie Ondřej Lukáš k tomu dodává: "potřebovali jsme tým nutně posílit. Čekal nás v té době hodně důležitý zápas s Bookmakery. Navíc vedení mělo neshody s jedním svým útočníkem". A vedení týmu se posilnění skutečně povedlo. Do obrany přišel Jašinský s Konečným, do útoku potom Nehleděl a z následujících 3 zápasů legionáři vydolovali 7 bodů. "V tu chvíli jsem si sestup nepřipouštěl a záchranu jsem bral za hotovou věc, vždyť jsme otočili zápas proti Rom Staru" dodává Michal Černák. Byl to však jen klid před bouří.
Od té chvíle, krom zápasu s Brücknerovým béčkem, se už legionářům bodovat nepodařilo. Ba co víc, slabá morálka v docházce na zápasy, Legii přinesla těžké porážky. Namátkou prohra 0:15 s Bohunicemi 30, či dokonce 0:16 s Café 04. Nutno podotknout, že v tomto posledním podzimním zápase legionáři nastoupili jen v počtu 4+1. Z týmu poté odešel Nehleděl a Jašinský.

Přes zimu se toho v kádru Legie moc neudálo. Přišel Klíč a vedení týmu se povedlo přivést ještě jednu, poměrně zvučnou posilu. Do týmu s velkou pompou přišel Jakub Hron. Avšak Legii se mu vzkřísit nepovedlo, navíc za ni nastoupil jen v zápasech na Srbské, což byla určitě škoda: "nebylo to ono, tím, že s námi hrával jen Srbské jsme si na sebe nemohli pořádně zvyknout a pak ta souhra trochu vázla", potvrzuje Lukáš. Po několika kolech se proto Legia s Hronem v dobrém rozešla,  "Možná jsme od něj čekali trošičku víc. Je velká škoda, že chodil hrát jen na Srbskou. Hodně nám pomohl v zápase s Hearts, ale asi i on sám cítíl, že to není to pravé ořechové a tak jsme se v dobrém rozešli" dodává ještě Černák.

Legionáři tedy pokračovali vlastní cestou. Na jaře se jejich herní projev o 100% zlepšil. Byla však velká škoda, že tomu chybělo to nejdůležitější, body. Série porážek proto pokračovala. Asi největší šok legionáři svým fanouškům připravili ve 24. kole na půdě Cosa Nostry. V zápase vedli už 5:0, ale ani tento náskok týmu nestačil. Černožlutí prohráli 6:8 a vedení týmu začalo být jasnější, že záchrana v Superlize je již pouhým snem. "Tento zápas mi konečně otevřel oči. Ačkoliv jsme soupeře dokázali přehrát, zkrátka tomu chyběl výsledek. Za tohotu stavu jsme měli zápas jasně dotáhnout, ale nepovedlo se. Po zápase mi bylo jasné, že záchrana v Superlize by se rovnala zázraku", dodává prezident klubu. Z týmu po dalších zápasech odešel i brankář Štrof, který byl uvolněn do Srbské, klubu. Legionáři si poté v Superlize znovu připsali šňůru proher.

Před zápasem s Bookmakery do týmu přišli noví hráči. V této sezoně již naposledy.  Vedení  týmu se nechtělo smířit s tím,  že by  Legia nedosáhla aspoň na baráž. Zoufalým krokem tak bylo povolání hráčů z Ráječka, kteří se v létě osvedčili na přípravném turnaji O modrý pohár.  V klubu se tak objevil  obránce Manoušek s útočníky Skotákem a Badurou. V prvních zápasech naskočili jen Skoták a Manoušek, posledně jmenovaný byl výtižen povinostmi ve svém mateřském klubu velké kopané. Jenže posilněnému mužstvu se nepovedl ani zápas s Bookmakery. Ačkoliv legionáři hráli se soupeřem vyrovnanou partii, odvezli si výprask 2.7. Následovaly výsledky jako na houpačce. Infarktová výhra nad Rom Starem, smolná prohra s Orlem a senzační výhra nad Star Tracem ještě Legii zachovávalo naději na baráž. Jenže Legia se nacházela v začarovaném kruhu, žádné své vítězství nedokázala potvrdit. Mnohokrát soupeře přehrála, ovšem žalostná koncovka týmu nedovolila dotáhnout se aspoň na barážové příčky. A tak se na kontě Legie objevovaly stále další porážky, které tým doprovodily až do druhé ligy.

Je jen velká škoda, že Legia nedokázala odstranit problémy, které ji stály alespoň baráž. Poté co se kádr horko těžko ke konci jara stabilizoval byla naděje asi největší. Avšak neuvěřitelně málo produktivní útok se schopností zahodit i ty největší šance a chybující obrana stála Legii to nejcennější, co ji v letošní sezoně potkalo. A sice Superligu. Uvidíme, co klubu přinese příští, tentokrát už jen druholigová sezona. Snad legionáři přetaví dobrou hru i ve výsledky a poperou se o postup zpět do nejvyšší soutěže.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

clanek

(Micut, 10. 7. 2007 22:12)

Hosi kua, to neni zadna sranda. Uz to tady mohlo byt, ted je to zase na zacatku. Ale asi se kousnu a sepisu to hned. Jinak bych to odkladal navzdycky :D

clanek

(Kubax, 10. 7. 2007 18:04)

To ROman :))) Micut napsal vcera celej clanek:D:D a smazal se mu :)) tak se mu nemuzes divit smeju se proto ze se mi to taky nekolikrat stalo:))

haloo

(Roman, 10. 7. 2007 11:06)

tady snad všichni chrápete za 10 dni ani čárka halo tak piste neco zajimaveho nebo to upadne:))