Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ohlédnutí za sezonou 2006/2007, část druhá

11. 7. 2007
V prvním díle jsme se snažili obecně zhodnit sezonu legionářů. Nyní na řadu přicházejí samotní hráči. Na mušku jsme si vzali všchny playery, kteří oblékli žlutočerný dres.


Jakub Ingr
Jakub se již od začátku éry Legie stal důležitým článkem týmu. Dostal se ke kapitánské pásce, kterou svou pílí již z ruky nesundal. Zpočátku sezony nastupoval v poli, ale během podzimu se propracoval na pozici sobě vlastnější. A sice na post brankařské jedničky. První půli sezony poté odchytal ve výtečné formě a vychytal i fantastické utkání proti Rom Staru. Na jaře se už propadl do výkonnostního průměru. Stejně jako celý tým upadl do sestupové agónie, z které se již nedostal. Také se stal historicky posledním střelcem legionářů v Superlize. Pro příští rok by měl znovu plnit roli brankařské jedničky. 
Roman Štrof
Tento hráč měl být vůdčí postavou týmu. Už jen svým věkem, kdy byl o generaci starší než zbytek týmu. Také měl plnit roli brankářské jedničky. Avšak toto těžké břemeno neunesl. Sám musel cítit, že mu něco u legionářů chybělo. Někdy zbytečně citlivě reagoval na kritiku, a tak se během jarní části přesunul do konkurenční Srbské. Tam našel jak potřebný klid, tak i jiskřičku, která mu u legionářů chyběla. V současnosti patří mezi nejlepší brankáře Superligy.
Pavel Merta
Kapitola sama pro sebe. Moc stál o to, aby na závěr sezony oblékl žlutočerný dres. Když se mu to podařilo, projevila se jeho psychická nestabilita. Jednou chtěl hrát, jednou ne. Stejné problémy měl už předtím v Srbské. Dříme v něm talent, ale nedokáže ho prodat. Vedení týmu několikrát zklamal. Jak se v týmu rychle objevil, tak i stejně rychle zmizel. V současnosti plánuje založení vlastního klubu.

Lukáš Manoušek
První z tria borců z Ráječka. Obránce mohutnější postavy, která však na bijce v Superlize platila. Díky své pohodové povaze se stal také oblíbencem spoluhráčů. Začal též pracovat na poli managmentu. Uvidíme jak se mu povede tam. Pro příští rok by měl patřit k ose týmu.
Jakub Nekuda
Kulturista mezi legionáři. Obránce, který nikdy neuhne. Rány schytá i rozdá. Ač to moc nevypadá, disponuje dynamitem v noze. Mezi spoluhráči je také hodně oblíbený. Jen škoda, že se drží tak v ústranní. Často by svým klidem mohl uklidnit emoce na hřišti. Pro příští rok se s ním určitě počítá.
Ladislav Šmídek
Další z mnoha obránců, který hraje v Legii. Neoplývá žádnou technickou vytříbeností. Sám o tom ví a přesto se na rozdíl od jiných dokázal plně přizpůsobit potřebám týmu. Přijmul jakoukoliv pozici. Mezi jeho velké zbraně patřil dlouhý aut, kterým mnohokrát dokázal přenést hru od jedné brány k druhé. U legionářů chce pokračovat a ani vedení není proti. Měli bychom ho tedy vídat v černožlutých barvách i příští rok.
Ondřej Lukáš
Bezesporu jedna z vůdčích osobností týmu. Často s ním padaly a stoupaly výkony týmu. Byl vždy tam, kde bylo potřeba. Univerzál, který dokázal bránit i útočit. Během každého zápasu naběhal kilometry a jeho kondice se zdála nekonečná. Jen velká škoda, že nedokázal proměňovat šance, do kterých se svou houževnatostí dokázal dostat. V týmu bude určitě pokračovat.
Michal Konečný
Do týmu přišel v první vlně posilňování. Svou obranou činnost zvládl na jedničku. Doplatil však na svůj bohémský život. Už ke konci podzimu se postupně vytrácel a nakonec z Legie zmizel úplně. Později na čas skončil i v Troubsku. Jako z mrtvýchvstání proto vypadala chvíle, kdy na konci sezony znovu oblékl dres žlutočerných. Vedení by mělo zájem, aby pokračoval. Přesto je jeho budoucnost u legionářů nejistá.
David Jašinský
Přišel zároveň s Konečným a Nehleděl. Byl důležitým článkem defenzivy. Ale také doplatil na svou nezkrotnou povahu. Ke konci první půle sezony udělal několik prohřešků, které vyústily až v památnou prohru s Café 04. Poté byl propuštěn. Stěžovat si však nemůže. Jako kapitán dokázal dovést Srbskou až k bezpečné záchraně v Superlize. V současnosti se připravuje na novou sezonu se Srbskou.
Filip Robert
Odehrál u nás jen dvě utkání. Smolnou prohru s CEG odvrátit nedokázal, stál však při vysoké výhře nad Orlem. Nezklamal, ale kvůli velkému vytížení se vzdal působení v klubu. Nyní se připravuje s Troubskem jen na velkou kopanou.
Václav Černák
Taktéž naskočil jen ve dvou zápasech. Stihl mnoho. Dostal žlutou i červenou kartu, obdržel trest na 5 utkání. Zle vyčinil nejvyššímu bossovi Superligy. Drží také primát zřejmě nejstaršího hráče Superligy, i když to není jisté. Legii pomáhal v době největší hráčské krize. Nyní již v týmu nepůsobí a pouze rekreačně chodí hraje fotbal se starou gardou.

Petr Kroupa
První z mnoha záložníků týmu. Hned před prvním zápasem sezony si těžce zlomil nohu a vynechal tak celou podzimní část. Na jaře již nastupoval pravidelně. Vypracoval se mezi ústřední postavy týmu. Jeho největší zbraní byla houževnatost, kterou deptal protihráče. Naopak jeho kondice nebyla, stejně jako u mnoha jiných spoluhráčů, příliš dobrá. Přesto vedení velmi stojí o jeho další pokračování v týmu. Sám hráč chce také pokračovat.
Michal Klíč
Do týmu přišel během zimní pauzy. Má výbornou střelu a dobrou defenzivní činnost. Říká se však, že se pohybuje pouze tam, kde je moc. To se také potvrdilo, poté co odešel Štrof, zmizel i on. Za Srbskou dokonce odehrál i jedno přátelské utkání, ale stále je členem legionářů. Jeho budoucnost je tedy nejasná.
Tomáš Holásek
První z čistokrevných „neprofesionálních“ fotbalistů. Nikdy závodně fotbal nehrál a to se také projevilo. Před každým zápasem byl hodně nervózní a bylo to znát. Dokázal se však zlepšit, přesto to nestačilo. Zabrzdila ho zrádná mononukleóza, kvůli které vynechal část podzimu. Na jaře nastupoval, ale postupně se vytrácel, až zmizel úplně. Už se vyjádřil, že v týmu pokračovat nebude.
Jakub Holásek
Legií prošel téměř stejně jako jeho dvojče Tomáš. Jediným rozdílem bylo, že ho mononukleóza postihla až na jaře. V jarní části sezony tak neodehrál ani jeden zápas. Na podzim jen vzpomínal na své výkony z dob základní školy. V týmu taktéž končí.
Michal Černák
Hrající prezident klubu. Na podzim patřil mezi kanonýry týmu, na jaře už góly spíše připravoval. Patřil mezi techničtější hráče týmu. Je stejné krevní skupiny jako jeho otec, jelikož má také problémy se svojí horkou hlavu. Díky ní se stihl pohádat s mnohými spoluhráči a demonstrativně opustit hřiště v duelu s Naturelem. Nyní je už klidnější, přesto to stále není ono. V současnosti buduje tým pro nadcházející ročník druhé ligy.
Jakub Hron
V zimě přišel s nálepkou spasitele, který Legii zvedne ze dna. Nepodařilo se mu to. Bylo vidět, že si s míčem rozumí. Škoda, že bral Legii jako takovou přestupní stanici. Hrál jen zápasy na Srbské. Po několika kolech se v dobrém s legionáři rozešel. Nyní má svůj vlastní tým, Atex Brno.
Zdeněk Žák
Byl zde jen na výpomoc pro začátek sezony. To mu také bylo naznačeno již při podpisu smlouvy. Vedení pak ani nepřesvědčil o tom, že si místo v kádru zaslouží a poté co do týmu přišli první noví hráče, odešel. Přesto jeho odchod vyvolal vlnu nevole u jeho bratra Jakuba. Chvíli to dokonce vypadalo, že kvůli tomu ukončí působení u legionářů. Nyní je bez angažmá.

Jan Skoták
Také hráč Ráječka. Přišel zároveň s Manouškem a Badurou. S ním také vytvořil nebezpečný útočný tandem. Má výbornou kopací techniku, díky níž se dokáže dostat do šancí. Škoda jen, že se mu nechce moc bránit. Není však jediným legionářem s touto neřestí. Vedení týmu by ho rádo vidělo v kádru i příští rok.
Lukáš Badura
V současnosti nejstarší hráč týmu. Má vytříbenou kopací techniku. Hned v prvním zápase za legionáře, vystřelil týmu vítězství nad Star Tracem. Když bylo potřeba, dokázal také plnit defenzivní povinnosti. Vedení ani on sám jistě netušil, že ho malá kopaná tak pohltí. Mnohdy dal totiž přednost zápasu Superligy, před zápasy velké kopané. Pracuje se na tom, aby v týmu působil i příští rok.
Jakub Žák
Útočné tykadlo týmu žlutočerných. Oplývá výbornou technikou a fantastickým krytím míče. S pravidelností střílel branky, přesto jeho koncovka není valná. Chyběla mu tvrdá střela a poměrně často zahazoval šance. To je byl ale problém celého týmu. Jeho přednosti by se mu ovšem mohly stát také záhubou. Velmi málo bránil a k tomu přidával časté poznámky na adresu spoluhráčů. Téměř nesnesl kritiku a hodně se stranil kolektivu. Dokázal však na sobě zapracovat a i v příští sezoně by měl patřit k útočným esům týmu ze Sportarény.
David Nehleděl
Poslední z mnoha hráčů, kteří prošli šatnou legionářů. Přišel před utkáním s Bookmakers. Na podzim nastupoval poměrně pravidelně, ale instinkt zabijáka nepotvrdil. Stál u památného vítězství nad Rom Starem. Ke konci podzimu se však vytratil a na jaře už kádr Legie neoblékl. Nyní působí v Srbské.

Na stránky byla přidána nová anketa
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář